Kızkalesi Otel Fiyatları

kızkalesi otel fiyatları

kızkalesi otel fiyatları

Ülkemizin dört bir yanı görülmeye değer tarihi ve doğal güzelliklere ev sahipliği yapıyor. Türkiye’nin her ili kendi içinde ayrı bir kültürel zenginlik taşısa da, Mersin ili hem doğal güzellikleri. Hem de tarihi yapısı ile Türkiye’nin en görülesi yerlerinden biri olmaya aday. Mersin ilinin Kızkalesi bölgesi de, turistlerin yoğun ilgisi ile karşı karşıya. Hem yerli hem de yabancı turistleri ağırlayan bölgede görülmeye değer pek çok doğal güzelliğin yanı sıra, bölgeye adını veren tarihi bir kale de bulunuyor. Sahil şeridinin yakınında bulunan bir ada üzerinde kurulu tarihi Kızkalesi, muhteşem görselliği ile bölgeyi ziyaret edenleri derinden etkiliyor. Son yıllarda restore edilmiş olan Kızkalesi, özellikle gece aydınlatmaları ile nefes kesici bir manzara sunuyor. 

Mersin’in merkezine 60 kilometre uzaklıkta yer alan Kızkalesi bölgesi, Erdemli ilçesine yakın konumda. Mersinlilerin tatil için tercih ettikleri bir sayfiye bölgesi olmanın yanı sıra ülkenin ve dünyanın her köşesinden turist çeken Kızkalesi bölgesi, bu turistleri ağırlayacak konaklama olanaklarına da sahip. Kızkalesi otel fiyatları, geniş bir aralıkta yer alıyor, bölgede son derece lüks büyük otellerin yanı sıra daha mütevazi ve bütçe dostu konaklama olanakları da mevcut. Kızkalesi otel fiyatları her bütçeden  konuğun ihtiyaçlarına yanıt verebilecek düzeyde. 

Kızkalesi Otelleri

Kızkalesi bölgesinde oteller genellikle sahil şeridine yakın yer alıyor. Bunun sebebi ise Kızkalesi’nin plajı ile meşhur olması. Bölge ılık denizi ve geniş sahil şeridi ile denizin tadını çıkarmak isteyen tatilciler için harika fırsatlar sunuyor. Yaz aylarında turist akınına uğrayan bölge, ilkbahar ve sonbahar aylarında da popüler. Kısa bir hafta sonu kaçamağının yanı sıra, birkaç haftalık dolu dolu bir tatil geçirmek isteyen turistler de bölgede konaklamayı tercih ediyor. Plajları, tarihi eserleri, kültürel etkinlikleri ile dikkatleri üzerine toplayan Kızkalesi bölgesi, özellikle son yıllarda Mersin’deki önemli turizm merkezlerinden biri halini almış durumda. Popüler bir tatil mekanı olmasına karşın çevrede fiyatlar Akdeniz kıyılarına oranla son derece makul. Deniz, güneş ve tarih ile iç içe bir tatil yaşamak isteyenleri mutlu edecek bir bölge olan Kızkalesi’nde tatil fırsatını mutlaka değerlendirin. 

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment