Mersin Kızkalesi Otel

Hemen hemen her kalenin bir hikayesi vardır. Ancak Mersin’de bulunan Kızkalesi farklı bir hikaye. Akdeniz’de heybetiyle dikkat çeken bu koca yapıda bir aşk hikayesinden çok daha fazlası var. Kaleye yakın olmak istiyorsanız her sabah bu hikayeyi hissederek uyanmak için mersin kızkalesi otel seçeneklerini inceleyebilirsiniz.

 

Mersin’e 60 kilometre uzaklıkta olan bu bölgenin tarih öncesi adı Korykos. Ulaşımın minibüslerle sağlandığı bu noktaya günün her saati ulaşım mümkün. Taşıma kooperatifi sayesinde canınız ne zaman isterse kız kalesini görmeye gidebilirsiniz. Burada mersin kızkalesi otel resepsiyonlarında skça dinleyebileceğiniz bir hikaye anlatılır. Rivayete göre bölgenin kralı bir kız çocuğu sahibi olmak için gece gündüz demeden dua eder. Bir süre sonra duaları kabul olur ve krallın bir kızı olur. Kızı ile mutlu mesut yaşayan kral saraya gelen bir kahine kızının hayatını yorumlamasını söyler. Küçük kızın gözlerine bakan kahin bütün karanlık geleceği görmektedir. Kehanete göre genç kız yetişkinlik çağına girmeden bir yılan tarafından sokulacak ve ölecektir. Bunu krala söyleyen kahin genç kız için kurtuluşun olmadığını da söyler.

Mersin Kızkalesi Otel ile iyi hissedin!

Kızını kurtarmanın yollarını düşünen kralın aklına denizin ortasına bir kale yapmak gelir. Yılanın suyu geçemeyeceğini düşünen kral bütün adamlarına emir vererek görkemli Kızkalesi’ni yaptırır. Kralın yaptırdığı kale mersin kızkalesi otel odalarından görülebilmektedir. Kızını kurtardığını düşünen kral hizmetçileri ile birlikte kaleye kapattığı kızının üzüntüsüne aldırmadan sevinmektedir. Bir gün kalede düzenlenen eğlencede köylülerden biri tarafından gönderilen üzüm sepetine gizlenen yılan genç kızın odasına gizlenir. Gece herkes kaleden ayrıldığında genç kızı sokan yılan ölümüne sebep olur. Kızını kurtaramamış olan acılı kral kaleye kilitleyerek bir daha kimsenin ayak basmasına izin vermez. Olacakların önüne geçilemeyeceğini anlatan bu rivayetin yanı sıra kalenin duvarlarında çığlıkların yankılandığı ve hala eğlence gecesine ait seslerin duyulduğu Mersin halkı arasından fısıltıyla söylenir. Mersin’e giderseniz mersin kızkalesi otel seçeneklerini düşünerek bu tarihi mekanın ambiyansını daha yakından hissedebilirsiniz. Kızkalesi otelden rezervasyon yaptırmak için hemen iletişime geçiniz.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment