Kızkalesi Otelleri

kızkalesi otelleri

kızkalesi otelleri

Kızkalesi otelleri, Türkiye’nin her yanı görülmeye değer tarihi ve doğal pek çok güzellik bulunduruyor. Zengin tarihi yapısı ve doğal güzellikleri ile Türkiye’de yerli yabancı turistlerin ilgisini çeken bölgelerden biri de Mersin. Mersin Kızkalesi bölgesi, deniz, güneş, huzur ve tarihi bir doku içinde tatil yapmak isteyenler için uygun bir adres. Adını kıyıya birkaç yüz metre uzaklıkta yer alan bir adadaki tarihi kaleden alan Kızkalesi bölgesi, aynı zamanlarında plajlarıyla da dikkat çekiyor. Kızkalesi son yıllarda restore edilmiş durumda, içeride mozaikler ve tarihi kapılar gibi görülmeye değer detaylar bulunuyor. Geceleri ışıklandırılarak görkemli bir görünüme kavuşan Kızkalesi, gündüzleri de görülmeye değer bir manzara sunuyor.

Kızkalesi yukarıda saydığımız tarihi ve doğal güzellikleri yanı sıra pek çok otele ev sahipliği yapıyor. Bölgede sizi şımartacak bir tatil deneyimi sunmayı amaçlayan lüks otellerin yanı sıra, bütçenizi yormayacak daha ufak ve sevimli Kızkalesi otelleri de mevcut. Her bütçeden tatilciye unutulmayacak bir tatil deneyimi yaşatmayı amaçlayan Kızkalesi otelleri, her yıl yerli ve yabancı pek çok turiste ev sahipliği yapıyor. 

Kızkalesi bölgesi özellikle güzel plajları sebebi ile yaz aylarında popüler bir bölge olsa da, Akdeniz’insıcak iklimi tatilcilere bölgede ilkbahar ve yaz aylarında da denizin tadını çıkarma olanağı sunuyor. Daha sakin bir tatil geçirmek, fakat yine de denizin ve güzel plajların tadını çıkarmak isteyen tatilciler bölgeye ilkbahar ve son bahar aylarında uğramayı tercih ediyor. Bölgede ayrıca yaz mevsiminde pek çok kültürel etkinlik de düzenleniyor.

Kızkalesi Otelleri Fiyatları

Kızkalesi, tarihi ve doğal güzelliğinin yanı sıra gastronomik zenginliği ile de popüler bir mekan. Kızkalesi bölgesinde Mersin’in leziz mutfağını deneyimleyebileceğiniz pek çok fırsat karşınıza çıkıyor. Bölgede turistik ve yerel pek çok restoran bulunuyor. Kızkalesi, sizlere gözlerinizin yanı sıra damaklarınızı da şenlendirecek bir tatil olanağı sunuyor. 

Mersin’in merkezine 60 km uzaklıkta konumlanan Kızkalesi, Erdemli ilçesinin yakınında yer alıyor. Kızkalesi, ünlü kalesi ve plajlarının yanı sıra Mersin’de görülmeye değer pek çok noktaya yakın, ama şehir kalabalığından uzak ve sakin bir konumda bulunuyor. Bu güzel bölgede unutulmayacak bir tatil yapmak için Kızkalesi otelleri ‘ne göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment