Mersin Kızkalesi Otel

mersin kızkalesi otel

mersin kızkalesi otel

Mersin ili, Türkiye’nin en gözde seyahat noktaları arasında yerinin almış durumda. Zengin tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve damakları şenlendiren mutfağı ile Mersin, ülkenin ve dünyanın her bir köşesinden turistleri kendine çekiyor. Kızkalesi bölgesi de Mersin ilindeki gözde turistik noktalardan bir tanesi. Kızkalesi bölgesi, ismini tarihi bir kale olan Kızkalesi’nden alıyor. Sahil şeridinin biraz açığında bulunan bir ada üzerinden konumlanmış olan Kızkalesi, gerçekten görülmeye değer bir manzara sunuyor. Kale, gece ışıklandırılmaları ile sahilde gezinti yapan turistlere olağanüstü bir manzara sunuyor. 

Kızkalesi bölgesine üne kavuşturan bir diğer etken de güzel plajları. Güzel plajları ve temiz denizi ileKızkalesi, özellikle yaz aylarında tatilcilerin gözde mekanlarından bir haline geliyor. Mersin Kızkalesi otel olanakları ile de tatil yapmaya uygun bir bölge. Her bütçeye uyumlu oteller Mersin Kızkalesi’nde karşınıza çıkabiliyor. Mersin Kızkalesi otel olanakları yalnızca büyük ve lüks oteller ile sınırlı değil, daha küçük ve uygun fiyatlı oteller de bölgede misafir ağırlıyor. Kızkalesi’nde oteller genelde sahil şeridinde yer alıyor ve denize yürüme mesafesinde konumlanıyor. Bu konumlar özellikle yaz aylarında bölgede konaklayarak denizin tadını çıkarmak isteyen tatilciler için son derece cazip. 

Mersin Kızkalesi Otelleri

Mersin bölgesinde deniz ve plajların yanı sıra görülmeye değer daha pek çok tarihi zenginlik yer alıyor. Eski çağlardan beri yerleşimin var olduğu Mersin bölgesinde pek çok uygarlığa ait kalıntılara rastlamak mümkün. Kızkalesi bölgesi de Mersin’in görülmeye değer pek çok bölgesine yakınlığı ile turistlerin tercih ettiği bir bölge. Yumuşak iklimi ile Mersin, her mevsimde ziyaretçilerin keyifle gezebileceği bir atmosfer sunuyor. Kızkalesi bölgesi ise deniz turizmi sebebi ile özellikle yaz aylarında tatil için rağbet görüyor.

Mersin’in bir diğer zenginliği ise leziz mi leziz mutfağı. Türkiye’nin, ve hatta dünyanın dört bir yanından gelen ziyaretçiler Mersin mutfağının zenginliğine hayran kalarak dönüyor. Mersin yöresine özgü çeşit çeşit yemekler, tatlılar Mersin’i ziyaretinizi çok daha keyifli bir hale getirebiliyor. Mersin Kızkalesi bölgesi de  ziyaretçilere Mersin mutfağını tatmak için pek çok fırsat sunuyor.

Bir Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

clear formPost comment